Ενημέρωση για το 2ο Αll Star Game ESKASE 2019

 

Με ιδιαίτερη χαρά σας γνωστοποιούμε την απόφαση του Δ.Σ. της Ένωσής μας, να διοργανώσουμε την εκδήλωση

προβολής του αθλήματος που όλοι μας υπηρετούμε, με την επωνυμία ¨2ο ALL STAR GAME ESKASE 2019¨ .

Η εκδήλωση θα φιλοξενηθεί στο κλειστό γυμναστήριου Σχηματαρίου τη Κυριακή 21 Απριλίου 2019    με ώρα έναρξης

17:00,   σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα και συνδιοργανώνεται με τον Δήμο Τανάγρας και τα σωματεία Ερμής 

  και Πρωτέας Σχηματαρίου και χορηγό επικοινωνίας το STEREA BASKET .

Με δεδομένο ότι η επιτυχία αυτής της εκδήλωσης θα εξαρτηθεί και από την μεγαλύτερη προσέλευση φίλων του

αθλήματος, ελπίζουμε στην ανταπόκρισή σας, έτσι όλοι μαζί να υποστηρίξουμε, αλλά και να απολαύσουμε αυτή

τη γιορτή  της τοπικής καλαθοσφαίρισης.

Η εκδήλωση θα αρχίσει ώρα 17:00 με τον αγώνα μεταξύ της ομάδας των επίλεκτων αθλητών του Αναπτυξιακού

προγράμματος ΕΣΚΑΣΕ και της παιδικής ομάδας του Πρωτέα Σχηματαρίου (διάρκεια δύο δεκαλέπτων ).

Στον αγώνα << 2ο ALL STAR GAME ESKASE 2019 >>, θα αγωνισθούν δύο ομάδες που θα αποτελούνται από 12

αθλητές η καθεμία ως εξής : Τα 12 σωματεία της Α! Κατηγορίας χωρίζονται σε δύο ομάδες με γεωγραφικά κριτήρια

με την ονομασία <<ΒΟΡΕΙΟΙ>> και <<ΝΟΤΙΟΙ>> .

Η ομάδα των <<ΒΟΡΕΙΩΝ>> θα αποτελείται από αθλητές οι οποίοι θα  υποδειχθούν από τα σωματεία ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ

ΛΑΜΙΑΣ – ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ . ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ- ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ – ΜΑΚΑΡΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ – ΙΤΕΑ.

Η ομάδα των <<ΝΟΤΙΩΝ>>, θα αποτελείται από αθλητές οι οποίοι θα υποδειχθούν από τα σωματεία ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ –ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ – ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ -    ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ  - ΑΠΟΛΛΩΝ

ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ.

Το κάθε σωματείο πρέπει να υποδείξει από δύο αθλητές κατά προτίμηση έναν γκάρντ και έναν φοργουορντ

Το κοουτσάρισμα των δύο ομάδων θα γίνει από 4 προπονητές της Α! κατηγορίας(δύο για κάθε ομάδα).

Οι δύο προπονητές για κάθε ομάδα θα υποδειχθούν από τους 6 προπονητές των <<Βορείων >> ομάδων και των

6 των << Νοτίων>> ομάδων αντίστοιχα με ηλεκτρονική μυστική ψηφοφορία που πρέπει να σταλεί εκ μέρους τους

στο email της ΕΣΚΑΣΕ .

Ο κάθε προπονητής μπορεί να προτείνει δύο συναδέλφους του (όχι τον εαυτό του ) ανάμεσα στους 5 και κατά σειρά

προτεραιότητας.

Οι προπονητές που δεν θα κοουτσάρουν θα είναι μέλη της Επιτροπής για την ανάδειξη του MVP και των νικητών

καρφωμάτων και τριπόντων .

Η κάθε ομάδα επίσης θα πρέπει να προτείνει έναν αθλητή για τον διαγωνισμό τριπόντων (κατά προτίμηση διαφορετικό

από τους δύο) καθώς και όσους νομίζουν (ελεύθερα ) για τον διαγωνισμό καρφωμάτων.

Οι αθλητές που θα λάβουν μέρος στου διαγωνισμούς (τρίποντα – καρφώματα ) θα μετέχουν φορώντας την εμφάνιση

της ομάδας τους .

Σχετικά με τις στολές των ομάδων καθώς και για τα έπαθλα και αναμνηστικά θα μεριμνήσουν οι διοργανωτές.

Παρακαλούμε τα σωματεία να μας γνωστοποιήσουν τα ονόματα των αθλητών που θα συμμετέχουν στις ομάδες All

Star εως τη Παρασκευή 12-4-2019.

Επίσης ομοίως παρακαλούμε τους προπονητές για τη δική τους πρόταση μέχρι 12-4-2019 (email το οποίο δεν θα είναι

ανακοινώσιμο).

Ελπίζοντας στη συνδρομή όλων σας για την διοργάνωση της εκδήλωσης αλλά και στην παρουσία μελών και αθλητών

του συλλόγου σας σ΄ αυτήν, παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πρόσθετη πληροφορία ή διευκρίνιση

 

                                                                                                                                         Π ΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

2ου ALL STAR GAME ΕSKASE 2019

Κυριακή 21 Απριλίου 2019

Κλειστό Σχηματαρίου

16:30   Άφιξη Επίλεκτων αθλητών Αναπτυξιακού προγράμματος και αθλητών Πρωτέα Σχηματαρίου

16:55   Παρουσίαση αθλητών

17:00   Έναρξη αγώνα Επίλεκτοι αθλητές ΕΣΚΑΣΕ – Πρωτέας Σχηματαρίου

17:15   Άφιξη αθλητών All Star

17:45   Προετοιμασία – Ζέσταμα αθλητών

18:10   Παρουσίαση αθλητών All Star

18:15   Έναρξη αγώνα All Star

            1ο δεκάλεπτο

            Χορευτικό πρόγραμμα

            2ο δεκάλεπτο

            Διαγωνισμός τριπόντων

            Βράβευση νικητή τριπόντων

            3ο δεκάλεπτο

            Διαγωνισμός καρφωμάτων

            Βράβευση νικητή καρφωμάτων

            4ο δεκάλεπτο

20:00   Λήξη Αγώνα - Βραβεύσεις – Απονομές

20:30   Λήξη εκδήλωσης