ΙΣΤΟΡΙΑ

 Στην Ανατολική Στερεά και Εύβοια δηλαδή στη σημερινή διοικητική περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, η ενασχόληση της  νεολαίας με το μπάσκετ ξεκινάει στο τέλος της δεκαετίας του ΄50 από τη Θήβα με τον Κάδμο και τη Χαλκίδα με τον Τρίτωνα. Οι δύο αυτές ομάδες μαζί με τον Ποσειδώνα Λουτρακίου δημιούργησαν τα δικά τους ανεξάρτητα πρωταθλήματα για σειρά  ετών στα ανοικτά αλλά ιστορικά γήπεδα τους. ΄Αξιο αναφοράς είναι το γεγονός ότι στα μέσα της δεκαετίας του ΄60 με τον Κάδμο αγωνίσθηκαν για πρώτη φορά στην΄Ελλάδα έγχρωμοι Αμερικάνοι αθλητές οι οποίοι υπηρετούσαν στη βάση του Κιθαιρώνα.   

Το 1980 το μπάσκετ της Περιφέρειάς μας κάνει ένα μεγάλο βήμα. Κάποιοι λίγοι ρομαντικοί παράγοντες αποφασίζουν να κινήσουν τις διαδικασίες και να δημιουργήσουν την Τοπική Επιτροπή Καλαθοσφαίρισης Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας  η οποία αναγνωρίσθηκε από την ΕΟΚ με έδρα τη Θήβα .

Τα πρώτα σωματεία που δημιούργησαν την Τ.Ε  ήταν η ΑΓΕ Χαλκίδας, ο ΓΣ Κάδμος Θήβας, ο Α.Κ.Ο Λιβαδειάς, ο Φροίξος Ορχομενού, ο ΑΣ Φθιώτις και ο Λοκρός Αταλάντης.

Παρά τις πολλές δυσκολίες η Τ.Ε διοργάνωσε τα πρωταθλήματα Ανδρών, Εφήβων και Παίδων για 6 αγωνιστικές περιόδους.

Το Ελληνικό Μπάσκετ είχε αρχίσει την ανοδική του πορεία κερδίζοντας συνεχώς δημοτικότητα και έχοντας προσελκύσει κοντά του μεγάλο κομμάτι νεαρών αθλητών αλλά και φιλάθλων.

Φυσική συνέπεια ήταν η αναβάθμιση και στη περιφέρειά  μας με την ίδρυση και λειτουργία της ΄Ενωσής μας το 1986, ένα χρόνο πριν το χρυσό μετάλλιο  για το άθλημά μας στο Πανευρωπαϊκό του 1987.   

Στην ΕΣΚΑΣΕ ανήκουν όλα τα σωματεία που καλλιεργούν το άθλημα του μπάσκετ και εδρεύουν σε πόλεις των Νομών Βοιωτίας, Εύβοιας, Φθιώτιδας, Φωκίδας  και  Ευρυτανίας.

Τα ιδρυτικά σωματεία - μέλη της  ΕΣΚΑΣΕ όπως αναφέρονται στο καταστατικό είναι τα εξής:

Το 2020 πλέον η ΄Ενωση είναι 34 ετών και τα σωματεία-μέλη που διαχρονικά έχουν εγγραφεί έχουν φθάσει τα 120.

Τη περίοδο 2019-20 ενεργά είναι  58 σωματεία.

Όλα αυτά τα χρόνια ο δρόμος ήταν ανηφορικός και δύσκολος στη προσπάθεια των διοικούντων της ΄Ενωσης να οργανωθούν τα πρωταθλήματα όσο το δυνατόν καλύτερα ώστε να ανταποκρίνονται στη δυναμική του αθλήματος στη περιοχή μας, στην ανάδειξη των νέων αθλητών μας και στον ευγενή ανταγωνισμό, στηρίζοντας παράλληλα την αναπτυξιακή παραγωγική διαδικασία που αποτελεί τη βάση όλου του οικοδομήματος του μπάσκετ.

Η ΕΣΚΑΣΕ διοργανώνει πρωταθλήματα Ανδρών Α΄,Β΄,Γ΄κατηγορίας, Γυναικών, Εφήβων, Παίδων, Νεανίδων και  Κορασίδων.

Επίσης διοργανώνει κάθε χρόνο τα τουρνουά Παμπαίδων και Παγκορασίδων για τους μικρούς αθλητές /τριες που ξεκινούν την ενασχόλησή τους με το άθλημά μας .

Σε όλες τις πόλεις της ΄Ενωσης διαχρονικά έχουν διοργανωθεί μεγάλες εκδηλώσεις όπως επίσημοι αγώνες Ευρωπαϊκών Πρωταθλημάτων Ανδρών και Γυναικών, Τελικός Κυπέλλου Ελλάδος, Διεθνείς φιλικές συναντήσεις και τουρνουά,

Τελικές φάσεις Πανελληνίων Πρωταθλημάτων, Πανελλήνιοι αγώνες Ενώσεων, Ειδικά πρωταθλήματα ανόδου σε Εθνικές κατηγορίες καθώς και πολλές άλλες σημαντικές διοργανώσεις.

΄Ολες οι μεγάλες πόλεις από όλους τους νομούς της περιφέρειάς μας έχουν τουλάχιστον μια ομάδα που συμμετέχει  ή συμμετείχε στα πρωταθλήματα όλων των Εθνικών κατηγοριών ενώ υπήρξαν πολλοί αθλητές μας που στελέχωσαν τις εθνικές ομάδες καθώς και μεγάλες ομάδες της χώρας μας.

 Η προσπάθεια για αναβάθμιση, ανάπτυξη και διάδοση του αθλήματος στη περιοχή μας είναι διαρκής όχι μόνο από πλευράς της ΄Ενωσης αλλά και από όλα τα σωματεία  μας

Όμως το πιο σημαντικό έργο της ΄Ενωσης και των σωματείων είναι η μεγάλη προσφορά στη νεολαία της περιφέρειάς μας.

Πίνακας  Πρωταθλητριών  Ομάδων  ΕΣΚΑΣΕ  από περίοδο 1986-87

 

     ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ     ΠΕΡΙΟΔΟΣ

ΑΝΔΡΩΝ Α’

ΑΝΔΡΩΝ Β’

ΑΝΔΡΩΝ Γ’

1986-1987

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

   

1987-1988

ΓΑΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΗΒΑΣ

 

1988-1989

ΑΣ ΦΘΙΩΤΙΣ

Θ.Ε ΚΑΡΥΣΤΟΥ

 

1989-1990

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΓΣ  ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

 

1990-1991

Α.Σ ΦΘΙΩΤΙΣ

Θ.Ε ΚΑΡΥΣΤΟΥ

 

1991-1992

ΓΑΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Γ.Σ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

 

1992-1993

ΓΣ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

 

1993-1994

Α.Σ ΦΘΙΩΤΙΣ

Γ.Σ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

 

1994-1995

ΓΑΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Γ.Σ ΑΛΙΑΡΤΟΣ

Γ.Σ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

1995-1996

Α.Ε ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Γ.Σ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ 80 ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

1996-1997

Γ.Σ ΙΤΕΑΣ

Γ.Σ ΟΡΧΟΜΕΝΟΥ

ΑΟ ΚΑΜΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ

1997-1998

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ

ΘΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

1998-1999

Γ.Σ  ΛΑΜΙΑΣ

Α.Σ  ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Ο ΦΑΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1999-2000

Γ.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ

ΓΣ ΙΤΕΑΣ

Α.Ο ΚΥΜΗΣ

2000-2001

Γ.Σ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΗΒΑΣ

Γ.Ε ΘΗΒΩΝ

2001-2002

Γ.Σ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ   ΛΑΜΙΑΣ

ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

2002-2003

Α.Σ ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

ΑΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΗ

2003-2004

Γ.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ

ΓΑΣ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ

ΑΕ ΚΑΡΥΣΤΟΥ

2004-2005

Γ.Σ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

Α.Ο ΜΩΛΟΣ

Γ.Σ ΔΙΣΤΟΜΟΥ

2005-2006

Γ.Σ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Σ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

2006-2007

Γ.Σ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

2007-2008

Α.Ε ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

ΓΣ ΤΑ ΟΙΝΟΦΥΤΑ

2008-2009

Γ.Σ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ

ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

2009-2010

Γ.Π.Σ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

2010-2011

Γ.Σ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΜΟΥΤΑ ΔΟΜΟΚΟΥ

2011-2012

A.E.E ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

AO ΦΑΡΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2012-2013

Γ.Σ ΚΥΜΗΣ

Α.Σ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

ΑΡΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2013-2014

Ε.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ

ΓΕ.Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

2014-2015

Γ.Σ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

Γ.Σ ΙΤΕΑΣ

Γ.Σ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ

2015-2016

Α.Σ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

ΑΝΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

2016-2017

Γ.Σ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΑΠΟΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2017-2018

A.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

Ν.Γ.Σ ΑΛΙΑΡΤΟΥ

2018-2019

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΛΑΡΥΜΝΑΣ

Γ.Σ ΑΤΛΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ

2019-2020

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

   

2020-2021

 

 

 

 

       ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   

ΠΕΡΙΟΔΟΣ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1986-1987

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

1987-1988

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

1988-1989

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

1989-1990

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Ο ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96 ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ

1990-1991

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

1991-1992

Γ.Σ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1992-1993

Γ.Σ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

Γ.Σ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

1993-1994

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

1994-1995

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

1995-1996

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

1996-1997

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

1997-1998

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1998-1999

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1999-2000

Α.Ε ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

2000-2001

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Ε ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

2001-2002

Α.Ε.ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2002-2003

Α.Ε ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2003-2004

Α.Ε ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2004-2005

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Γ.Ε ΘΗΒΩΝ

2005-2006

Α.Ε.Ε ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Γ.Ε ΘΗΒΩΝ

2006-2007

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2007-2008

ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2008-2009

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2009-2010

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2010-2011

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2011-2012

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2012-2013

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2013-2014

Γ.Σ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΓΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

2014-2015

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2015-2016

Γ.Σ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2016-2017

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ  Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ

2017-2018

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

  Σ.Κ ΣΥΛΛΑΣ Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ

2018-2019

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ  ΠΡΩΤΕΑΣ

 ΣΚ.ΣΥΛΛΑΣ  Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ

2019-2020

ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΣΚ ΣΥΛΛΑΣ Λ.ΑΙΔΗΨΟΥ

ΜΑΚΑΡΟΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ

2020-2021

 

 

ΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ

 

       ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 

     ΠΕΡΙΟΔΟΣ

ΕΦΗΒΩΝ

ΠΑΙΔΩΝ

1986-1987

ΓΣ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1987-1988

ΓΣ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 

ΓΣ ΙΤΕΑΣ

1988-1989

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1989-1990

Α. Κ .Ο ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1990-1991

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1991-1992

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1992-1993

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1993-1994

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Σ ΦΘΙΩΤΙΣ

1994-1995

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1995-1996

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Γ.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 

1996-1997

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Γ.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 

1997-1998

Γ.Σ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

1998-1999

Γ.Σ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ 80 ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ

1999-2000

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Γ.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 

2000-2001

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2001-2002

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2002-2003

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2003-2004

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2004-2005

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2005-2006

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΓΣ ΙΤΕΑΣ

2006-2007

Γ.Σ  ΙΤΕΑΣ

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

2007-2008

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Σ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

2008-2009

ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

Α.Σ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

2009-2010

Α.Σ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

2010-2011

ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΑΣΕ ΜΠΟΥΚΑΛΗ

2011-2012

ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2012-2013

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2013-2014

Α.Ε.Ε.ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

Α.Ε.Ε.ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

2014-2015

Γ.Σ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

Α.Ε.Ε.ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

2015-2016

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 

Α.Ε.Ε.ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

2016-2017

Γ.Σ ΙΤΕΑΣ

ΓΣ ΙΤΕΑΣ

2017-2018

Γ.Ε Ν.ΑΡΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2018-2019

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Α.Γ.Ε.ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2019-2020

ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

2020-2021

 

ΓΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

 

 

ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΕΣΚΑΣΕ

1

ΕΝΩΣΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ

2

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ

3

ΝΕΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΛΙΑΡΤΟΥ 

4

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

5

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ

6

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

7

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΗ ΛΕΣΧΗ  ΜΕΔΕΩΝ

8

ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΡΩΤΕΑΣ

9

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΟΥ

10

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ  ΛΕΥΚΤΡΩΝ "Ο ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ "

11

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

12

ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

13

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ    ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ   ΧΑΛΚΙΔΑΣ

14

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

15

ΑΘΛΗΤΙΚΗ  ΕΝΩΣΗ  ΕΞΩ   ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ

16

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΔΡΟΣΙΑΣ

17

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

18

ΓΥΜΝΑΣΙΚΗ  ΕΝΩΣΗ   ΝΕΑΣ  ΑΡΤΑΚΗΣ  "ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ"

19

ΓΥΜΝΑΣΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΝΕΑΣ  ΑΡΤΑΚΗΣ

20

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ  ΑΡΤΑΚΗΣ

21

ΑΘΛΗΤΙΚΟ  ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΔΟΞΑ ΔΙΡΦΥΩΝ ΜΕΣΣΑΠΙΩΝ

22

ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ

23

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΛΙΜΝΗΣ

24

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΑΥΛΙΔΑΣ

25

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ  ΑΙΑΝΤΑΣ  ΑΥΛΙΔΑΣ

26

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ " ΑΣΤΕΡΑΣ " 1980

27

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΙΑΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ 

28

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΥΜΗΣ

29

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ   ΣΥΛΛΟΓΟΣ   ΚΥΜΗΣ

30

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ    ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ " Η ΚΑΡΥΣΤΟΣ"

31

ΑΘΛΗΤΙΚΟ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ  ΚΑΡΥΣΤΟΥ

32

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ   ΣΤΥΡΩΝ

33

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ  ΕΡΕΤΡΙΑΣ

34

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ  ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ 

35

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ " ΣΥΛΛΑΣ ¨" Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ 

36

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ  ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ

37

ΑΘΛΗΤΙΚΗ   ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΙΣΤΙΑΙΑΣ

38

ΜΑΚΑΡΟΣ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ

39

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΙΤΕΑΣ

40

ΔΩΡΙΔΑ   ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ

41

ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ  ΑΜΦΙΣΣΑΣ

42

ΠΑΝΕΥΡΥΤΑΝΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ  ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

43

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΑΤΛΑΝΤΑΣ 2008  ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ

44

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ "  Η  ΑΝΑΓΕΜΝΝΗΣΗ" ΛΑΜΙΑΣ

45

ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  ΛΑΜΙΑΣ 

46

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΩΝ  ΜΠΟΥΚΑΛΗ

47

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ  ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ

48

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΜΩΛΟΣ

49

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ   ΣΤΥΛΙΔΑΣ ΤΑ ΦΑΛΑΡΑ

50

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ "ΑΡΗΣ" ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑΣ

51

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΟΜΟΚΟΥ " Η ΜΟΥΤΑ "

52

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ " ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ"

53

ΛΟΚΡΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ

54

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  " ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΛΕΣΙΝΑΣ "

55

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  Η  ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  " ΛΑΡΥΜΝΑ"

56

ΛΑΡΚΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ  " ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ "  ΜΑΡΤΙΝΟΥ 

57

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ  ΣΥΛΛΟΓΟΣ   ΑΡΗΣ  ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 

58

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ " ΛΑΜΙΑ"

 

ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΕ 11/5/2020  12:00